Nyheter

Torsdag, 22 april 2010

Film - Lapoint Easter Surfout 2010

Lapoint Easter SurfoutUnder påsken gick Lapoint Easter Surfout av Stapeln i Ericeira, Portugal.På plats även i år var en blandning av nybörjare och den skandinaviska eliten.

Läs mer...

Fredag, 28 Augusti 2009

Friflyt surf festival på Stadt

Friflyt Surffestival på Stadt  3 - 6 september

Läs mer...

Deltagare om oss

Chris Westerström om Lapoint

”Jag har rest och surfat mycket på egen hand, men bättre upplägg med så mycket kvalitetssurf på en vecka får man leta länge efter.”

Referenser

Nyhetsbrev

Börja prenumerera på vårt nyhetsbrev här



macedoniaintro1

Catskiing i Makedonien
- Europas gömda friåkningsparadis
Makedonien är ett av de få länder i Europa med extremt goda snöförhållanden men fortfarande endast ett fåtal skidanläggningar. Både behagliga och branta fjällväggar väntar på att bli körda. Det är av denna anledning Lapoint har valt just Makedonien som huvud destination. Med hjälp av snowcats kommer vi att kunna köra flera tusen höjdmeter av oftast orörd snö per dag. En unik lössnöupplevelse i ett spännande och traditionsrikt land, långt från massturism. Vi rekommenderar verkligen vår catskiing i Makedonien.

Datum för säsongen 2010/2011 ute nu!

6 dagar

Inkluderat:
- 6 övernattningar på Hotel Bora
- 5 dagar catskiing
- Frukost, lunch och middag
- Säkerhetsintroduktion     
- Säkerhetsutrustning
- Guidning


Pris
13 990:-
+Läs mer
+Boka

Långweekend

Inkluderat:
- 4 övernattningar på Hotel Bora
- 3 dagar catskiing
- Frukost, lunch och middag
- Säkerhetsintroduktion     
- Säkerhetsutrustning
- Guidning


Pris
9 990:-
+Läs mer
+Boka

Gruppresa
Ta med dig dina bästa vänner och upplev något av det fetaste inom friåkning i Europa. Förmånliga priser för grupper. Maila Den här e-postadressen är skyddad från spamrobotar, du måste ha Javascript aktiverat för att visa den för pris och mer info.

Boka i god tid
Snowcaten vi disponerer har bara kapasitet till 11 personer, och vi har redan en lång lista med interesserade. Vi rekomenderar er därför att höra av er i tid eftersom vi har så pass få platser,

Datum
Ankomstdagen varierar från vecka till vecka
OBS! Det är ingen catskiing på ankomstdagen eller hemresedagen, endast övernattning och mat.

6 dagar
januari:      12 - 18
januari:      17 - 23 (fullbokad)

februari:     07 - 13
februari      12 - 18
februari      27 - 05 mars
4 dagar - långweekend
februari: 04 -08 (fullbokad)
februari: 17 - 21

Vad kan vi lova?
En friåkningsuplevelse i klass med de man ser i skid och snowboardfilmer men till marknadens lägsta pris. Makedonien är ett relativt billigt land och med hjälp av vårt nätverk av lokala guider skräddarsyr vi en säker, lärorik och spektakulär freerideupplevelse för avancerade åkare.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Mer video från Catskiing Makedonien hittar ni här

Läs också mer om:
Bergskedja och nedfarter
Bokning och betalningsinformation
Lapoint freeride team
Vad är catskiing?
Guidning och säkerhet
Övernattning
Läge / Omgivning

  [ Tilbake ]

Kontakta Lapoint

list.gifTelefon
+46 31 761 48 70

list.gifÖppetider
10:00 - 17:00

list.gifBoka
boka@lapoint.se

Galleri Makedonien

Gallerimac

Partners

Annons
Annons
Annons